Marka Ön Araştırma

 

Ön araştırma nedir?

Marka başvurusu yaptığınızda, başvurunuz Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından başvurunuz incelenir ve başvurunuzun tesciline bir sakınca olup olmadığı kurum uzmanları tarafından belirlenir. Kurumun incelemesi belirli kurallar dahilinde yapılır ve birçok parametreye bağlıdır.

Türk Patent ve Marka Kurumu uzmanlarının yapacağı bu inceleme öncesinde başvurunuzun reddedilme ihtimalini azaltmak adına bünyemizdeki marka uzmanları tarafından başvurunuzun incelenmesini sağlayabilir. Böylelikle Türk Patent ve Marka Kurumu’na gidecek olan başvurunuzun kabul edilme ihtimali artacaktır.

 

Başvurunuzu şimdi yapın, her an bir başkasının olabilir.

Ön araştırmanın faydaları nelerdir?

Marka başvurusu yapılmadan önce ön araştırma işleminin yapılması olası riskleri en aza indirgeyecektir. Bu süreçte uzmanlarımız size marka görselinizde veya sloganınızda benzersizliği sağlamanız için yapılabilecek veya sınıf seçimi konusunda önerilerde bulunabilir. Böylelikle Türk Patent ve Marka Kurumu’na iletilecek başvurunuz doğru sınıfta ve daha özel olmuş olacak, markanızın tescil edilme şansı artacaktır.

Sık Sorulan Sorular

 

Marka ön araştırma hizmeti marka tescili sürecini daha hızlı tamamlamanız ve markanızın profesyonel detaylarla tescillenmesini sağlayacaktır. Bu nedenle marka tescili sürecine başlarken ön araştırma yapılmasını öneriyoruz.

Marka ön arşatırma hizmeti sonrasında uzmanlarımız markanızın benzersizliği ve sınıf seçimi gibi detaylar konusunda size önerilerde bulunacaklardır. Bu durumda başvurunuzun kesin reddi söz konusu ise hatalı bir başvuru yapılması önlenecektir.

- YÜKLENİYOR -